Zaniżone odszkodowanie - jak rozpoznać zmorę polskich kierowców?

Zaniżone odszkodowanie – jak rozpoznać zmorę polskich kierowców?

Brałeś udział w kolizji drogowej? Sprawca zdarzenia przyznał się do winy i wypełniliście stosowne dokumenty? Kolejnym krokiem jest czekanie na decyzję ubezpieczyciela i wypłatę środków. Co zrobić w sytuacji, gdy wypłacona kwota jest zdecydowanie za niska? Podpowiadamy.

Jak rozpoznać zaniżoną kwotę odszkodowania OC?

Zaniżone odszkodowanie OC to prawdziwy koszmar polskich kierowców. Pierwsza wycena często nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Zaproponowane kwoty nijak mają się do kosztów związanych z naprawą pojazdu. Każdy poszkodowany nie musi zgadzać się z decyzją i kosztorysem zaproponowanym przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Zawsze można ubiegać się o odszkodowanie, które pokryje wszelkie straty i przywróci pojazd do pełnej sprawności. Otrzymując zaniżone odszkodowanie można:

  • Odwołać się od decyzji ubezpieczyciela – przygotuj stosowne odwołanie od decyzji TU, które poparte jest opinią i kosztorysem niezależnego rzeczoznawcy.
  • Skorzystać z pomocy Rzecznika Finansowego – wniosek do rzecznika możesz zgłosić w momencie nieudanej próby odwołania.
  • Skierować sprawę do sądu – to ostatnia broń w walce o odpowiednie odszkodowanie.

Zaniżanie odszkodowań to częsta praktyka wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Pamiętaj, że masz prawo do uzyskania odpowiedniej kwoty, która pozwoli Ci naprawić pojazd w sytuacji, gdy to właśnie Ty jesteś poszkodowany.

Więcej informacji i inne możliwości, które pozwolą Ci na uzyskanie wyższego odszkodowania znajdziesz w poniższym artykule: https://wiekpary.org.pl/jak-rozpoznac-zanizone-odszkodowanie-oc/