Samodzielna nauka gry na gitarze

Samodzielna nauka gry na gitarze

Każdy doskonale wie, że nie wystarczy sam zakup gitary, by umieć na niej grać. Tę umiejętność nabywa się wyłącznie podejmując naukę tej umiejętności.

Czy można samemu nauczyć się grać na gitarze?

Oczywiście, jak najbardziej tak. Będzie to wymagało więcej cierpliwości i przede wszystkim samozaparcia, niż podczas nauki z instruktorem. Nie powinny mieć z tym jednak problemu osoby naprawdę zdecydowane na nabycie tej umiejętności.

Jeśli osoba jest zupełnym laikiem, powinna zacząć od podstawowego kursu samodzielnej nauki gry na gitarze. Lekcje takie są poukładane tematycznie i nauczą użytkownika: jak trzymać gitarę, jak ją stroić i od jakich akordów zacząć. Można je kupić w formie książkowej lub znaleźć np. w wersji pdf.

W dobie Internetu samodzielna nauka gry na gitarze jest o tyle prostsza, że ludzie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami także za pośrednictwem filmików. Warto z tego skorzystać. Jeśli tekst kursu pisanego okaże się w pewnym fragmencie niezrozumiały, na pewno pomoże wtedy filmik traktujący o tej tematyce. Można powiedzieć, że filmik to forma pośrednia między korzystaniem z pisanego kursu i lekcji z nauczycielem i dlatego bardzo się przydaje.

Do samodzielnej nauki gry na gitarze niezbędne są więc: gitara, kurs gry dla początkujących, ilustracja filmikowa oraz cierpliwość.

Filmiki pomocne w samodzielnej nauce gry na gitarze znajdziecie na stronie: https://mcraft.com.pl/. Możecie tam znaleźć również wiele cennych uwag, które ułatwią i przyspieszą Wam naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *