Szkolenia miękkie

Dlaczego warto rozwijać umiejętności miękkie?

Kompetencje miękkie odpowiadają za motywację do pracy i relacje interpersonalne. Dlaczego są tak pożądane we współczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie? Ponieważ nawet jeśli niektóre zawody, a wraz z nimi kompetencje i umiejętności się dezaktualizują, umiejętność porozumiewania się z innymi, a także wysoki poziom motywacji pozwolą zawojować inną branżę. Wraz z redukcją nie znika potencjał człowieka, który gwarantują kompetencje miękkie.

Co to są kompetencje miękkie?

Na tak zwane soft skills składają się:

  • kreatywne myślenie
  • komunikatywność
  • przejmowaniem inicjatywy

Kreatywność pozwala nadążać za wyzwaniami dynamicznie rozwijającego się rynku pacy, przejmowanie inicjatywy chroni pracownika przed bezrobociem, ponieważ poza stałym zatrudnieniem, szuka on dodatkowych źródeł dochodu, które w trudnej sytuacji mogą stać się źródłem utrzymania. Z kolei komunikatywność pozwala pozostać w dobrych relacjach z innymi, asertywnie wyrażać swoje potrzeby, dążyć do celu, delegować zadania. Taki pracownik poszukuje nowych rozwiązań.

Jeżeli jesteś zainteresowany rozwijaniem swoich kompetencji miękkich zapraszamy Cię do zapoznania się z artykułem https://szkolenia-24.pl/co-to-sa-umiejetnosci-miekkie-i-jak-je-rozwijac/, w którym dowiesz się gdzie i jak rozwijać swoje umiejętności miękkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *