Autoprezentacja - jak mówić i jak wyglądać?

Autoprezentacja – jak mówić i jak wyglądać?

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Czy faktycznie jesteśmy odbierani głównie przez to, jak wyglądamy? Co możemy zrobić, aby inne osoby korzystnie odbierały nasz wizerunek? I po co nam autoprezentacja?

Autoprezentacja potrzebna nam jest, abyśmy wywarli na innych osobach pożądaną wizję naszej osoby. Chodzi po prostu o wyselekcjonowanie pozytywnych cech osobowości i pokazanie tylko i wyłącznie ich.

Mówienie

Podczas rozmowy bardzo ważne jest kontrolowanie szybkości własnej mowy. Kiedy jesteśmy zdenerwowani, szybkość wypowiadanych słów zwiększa się, co może sprawić że nie zostaniemy zrozumiani, a ponadto wydamy się osobami nerwowymi.

Twarz oraz wzrok

Podczas rozmowy ważne jest, aby odwrócić twarz w kierunku rozmówcy i wykazywać zainteresowanie tym, co chce nam przekazać. Bardzo ważną rzeczą jest również utrzymywać kontakt wzrokowy – co prawda patrzenie w oczy obcej osobie może być dla niektórych ciężkie, ale w takim wypadku możemy patrzeć na usta – rozmówca nadal będzie miał wrażenie kontaktu wzrokowego.

Więcej informacji na temat autoprezentacji i wystąpień publicznych znajdziesz również w poniższym artykule: http://netmarketing.com.pl/autoprezentacja-i-wystapienia-publiczne-szkolenia/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *